معرفی شرکت کونه Kone

آسانسور کونه kone

آسانسور کونه kone

شرکت کونه Kone در ۲۷ اکتبر سال ۱۹۱۰ به عنوان واردکننده محصولات شرکت سوئدی Asea-Graham تاسیس شد. اگرچه قرارداد مشارکت دوطرفه بین این دو شرکت پس از اعلام استقلال کشور فنلاند از روسیه در سال ۱۹۱۷ به اتمام رسید , در سال ۱۹۱۸ شرکت کونه Kone اقدام به تولید محصولاتی با برند مخصوص خود را نمود.
در سال ۱۹۱۹ شرکت کونه Kone پنج دستگاه آسانسور تولید کرد و تا سال ۱۹۲۴ تعداد تولیدات این کارخانه به بیش از ۱۰۰۰ دستگاه آسانسور رسید. در سال ۱۹۴۰ این کمپانی ۳۰۰۰ دستگاه آسانسور را ساخته بود . اولین شعبه نمایندگی این شرکت در سال ۱۹۶۷ در Hyvinkaa کشور فنلاند به عنوان جایگزینی برای کارخانه قبلی افتتاح و شروع به فعالیت کرد .
در سال ۱۹۶۸ کمپانی Kone به خرید سهام شرکت تولیدکننده ی آسانسور سوئدی Asea-Grahamm که در دانمارک و نروژ دارای نمایندگی بود اقدام کرد . در سال های ۱۹۷۰ این شرکت ، بسیاری از کمپانی های آسانسوری اروپایی مانند Stigler (اسپانیا) ، CNIM (فرانسه) ،Orenstein & Koppel ( آلمان) ، Marryat & Scott و چند کمپانی دیگر در انگلستان را خریداری کرد و در سال ۱۹۷۸ نیز بخش آسانسوری کمپانی Westinghouse را که در فرانسه و بلژیک فعالیت گسترده داشت، از آن خود کرد.
در سال ۱۹۸۱ برای وارد شدن به بازار آمریکا اقدام به خرید شرکت آسانسوری Armor در شهر نیویورک کرد. در اواخر سال ۱۹۹۴۴نیز کمپانی Montgomery را در آمریکا خریداری کرد . در سال ۱۹۹۶ شرکت کونه Kone اولین بخش تولید آسانسورهای بدون موتورخانه خود را به نام MonoSpace را به بازار عرضه کرد. به فاصله کوتاهی از آن ، بسیاری از رقیبان سرسخت مانند Otis ، Schindler و سایرین ، آسانسورهای MRL بدون موتورخانه خود را به دنبال موفقیت شرکت Kone در فروش این محصولات در بازار وارد کردند .
در سال ۱۹۹۸ ، کمپانی Kone با شرکت آسانسوری Toshibaa برای ساخت آسانسور های بدون موتورخانه آغاز به همکاری کرد که این آسانسورها با نام “SPACE-UNI” شناخته می شدند .
در سال ۲۰۰۴ نیز دوباره این دوشرکت دست به تولید آسانسور های دو عرشه ای double deck زدند . این مدل از آسانسورهای Konee برای اولین بار در Tytyri کشور فنلاند و سپس در Taipei تایوان نصب شدند .
در سال ۲۰۰۷ شرکت Kone اعلام کرد که دیگر آسانسورهای هیدرولیک را تولید نمی کند و در عوض آسانسورهای MRL EcoSpacee را جایگزین کرد زیرا آسانسورهای هیدرولیک به علت آلودگی های محیط زیستی که ایجاد می کنند مانند آلودگی ناشی از روغن هیدرولیک و صرف بالای انرژی تا ۳۰-۴۰ درصد ، موثر واقع نمی باشند .
در ژوئن سال ۲۰۱۳ شرکتKone تکنولوژی جدید آسانسوری با قابلیت حمل بار تا ارتفاع های بلند به نام KONE UltraRopee که به آسانسورهای نسل آینده اجازه طی مسافتی حدود ۱ کیلومتر را میدهد ، معرفی کرد . این مدل از آسانسورها بسیار سبک بوده و دارای مرکز ی از جنس فیبر کربن و پوششی با اصطکاک بالا می باشند . به علت این قابلیت ها ، مصرف انرژی آسانسور در ساختمان های بلند به طور قابل توجهی کاهش پیدا می کند .
در سال ۲۰۱۴ شرکت Kone سیستم جدید آسانسور بدون موتورخانه خود را به نام KONE NanoSpacee معرفی کردکه این آسانسور می تواند برای ساختمان های دو طبقه مناسب باشد.
شرکت Konee چهارمین شرکت تولیدکننده آسانسور در جهان می باشد و جزء بزرگترین شرکت های تولید کننده آسانسور های بدون موتورخانه (MRL) است. دفتر مرکزی این شرکت در Espoo کشور فنلاند واقع شده است . شرکت Kone دارای برج آزمایشی آسانسور منحصر به خود در Tytyri کشور فنلاند می باشد.
• این شرکت به زبان فنلاندی “KONE Oyi” گفته می شود که به معنای ماشین یا دستگاه می باشد.
• این برند دارای سیستم مرکزی EcoDisc و کابین های Toshibaa می باشد.

1 پاسخ
  1. admin
    admin گفته:

    نظرات و پیشنهاد خود را برای ما ارسال کنید تا هرچه بیشتر در مفید نمودن سایت استفاده کنیم. با تشکر

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...