روش لوله کشی آسانسور هیدرولیک

لوله کشی آسانسور هیدرولیک

لوله کشی آسانسور هیدرولیک

لوله های فلزی برای انتقال روغن در صورتی که اجزای سیستم هیچ گونه حرکتی نداشته باشند (اجزای ثابت سیستم) می توانند مورد استفاده قرار گیرد. لوله های گالوانیزه مناسب نمی باشند، زیرا پس از مدتی پوسته می کنند و پوسته وارد قطعات هیدرولیک شده و باعث خرابی آنها می گردد. خم لوله ها در طول مسیر نباید بیش از حد باشد . معمولاً شعاع خم را بیشتر از سه برابر قطر داخلی لوله در نظر می گیرند . حرکت و لرزش می تواند باعث شکستن و خرابی زودرس لوله ها گردد. لذا باید لوله ها بوسیله بست ها محکم شوند. امروزه بیشتر از لوله های فولادی و آهنی بعنوان لوله های هیدرولیک استفاده می شود.

اتصالات هیدرولیک

اتصالات شلنگ های هیدرولیک می تواند از نوع فلنجی –رزوه دار و یا اتصال سریع باشد. اگر روش صحیحی برای اتصال شلنگ ها انتخاب نشود شلنگ از اتصال خارج شده و روغن نشت خواهد کرد. در انتهای دو سر شلنگ ها از بست هایی فلزی استفاده می گردد که بست های مذکور اغلب بر روی شلنگ پرس می شوند. پرس بست ها بوسیله دستگاه های ویژه انجام می گیرد. اگر اتصال شلنگ به بست ها کاملاً محکم نشود، در اثر فشار هیدرولیکی و یا حرکت شلنگ از اتصال بیرون می آید و اگر زیاد سفت شود موجب ترکیدن شلنگ و نشت روغن خواهد شد.

نکات ایمنی در استفاده از شلنگ ها

1 – درجه حرارت بالای روغن باعث انبساط شلنگ و اتصالات آن و در نهایت نشت می تواند باعث صدمه دیدن شلنگ روغن گردد و باعث بالا رفتن درجه حرارت روغن از 80 می گردد.

2- گاهی در حین کار سیستم شوک های فشاری بالاتر از فشار کار نرمال در داخل شلنگ ها ایجاد می گردد. در مشخصات فنی شلنگ های هیدرولیک مقدار فشاری را که می توانند تحمل کنند تعیین شده است.

موارد مهم در نصب شلنگ ها

قبل از نصب شلنگ ها با اتصالات فلنجی از تمیز بودن محل اتصال از هر گونه گردو خاک و مواد زائد باید مطمئن شد و بعد اقدام به بستن اتصالات نمود. میزان سفت کردن اتصالات باید بر اساس تعرفه شرکت های سازنده آنها باشد. بدلیل آنکه سفت کردن بیش از حد باعث تغییر شکل لبه خارجی اتصال و یا شکستن آن می شود. شل بودن اتصال نیز می تواند باعث نشت روغن گردد.

چهار دشمن سیستم های هیدرولیک

برای نگهداری و سلامت سیستم هیدرولیک باید آنرا در مقابل چهار دشمن آن محافظت نمود:

1- کمبود سطح روغن      2- گرد و خاک و مواد زاید      3- نشتی ها          4- روغن نامناسب

1 پاسخ
  1. admin
    admin گفته:

    نظرات و پیشنهاد خود را برای ما ارسال کنید تا هرچه بیشتر در مفید نمودن سایت استفاده کنیم. با تشکر

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...