مشخصات آسانسورهای برج میلاد

آسانسور برج میلاد

آسانسور برج میلاد

 • مقام اول بلندترین برج مخابراتی جهان متعلق به برج مخابراتی تورنتو کانادا با ارتفاع پانصد و پنجاه و سه متر سی سانتی متر ارتفاع می باشد.
 • مقام دوم نیز به برج مخابراتی مسکو با ارتفاع پانصد و سی وسه متر و سی سانتیمتر تعلق دارد.
 • مقام سوم نیز با ارتفاع چهارصد و شصت متر مربوط به برج مخابراتی شانگهای چین می باشد.
 • برج میلاد با ارتفاع چهارصد و سی و پنج متر ارتفاع، چهارمین برج بلند مخابراتی جهان است.

عملیات خاکبرداری برج میلاد در تابستان سال 1375 آغاز شده و شفت بدنه این برج بر روی پی گسترده ای با قطر شصت و شش متر قرار گرفته است که ارتفاع پی در مرکز برج 14 متر و در کناره ها سه متر می باشد.
در طول بدنه برج پیش بینی 6 چاه آسانسور که به همراه پله اضطراری و یک فضای خالی به ابعاد 8×8 متر نیز در نظر گرفته شده است.

آسانسورهای برج میلاد و پله برقی ها توسط شرکت شیندلر تامین و نصب گردیده است. ایده طراحی برج میلاد از باغ شازده در ماهان کرمان گرفته شده است، که بر اساس آن متشکل از یک آبنما در وسط و آبشارهای کوتاه در اطراف آن می باشد.
موضوع مهمی که در زمان ساخت این برج بلند مورد استفاده قرار گرفته، استفاده از شاقول های لیزری بوده که بر روی قالب های لغزان که از یک شرکت سوئدی خریداری شده، قرار داشته و بوسیله آن تراز بودن اجرای سازه در هر مرحله بررسی می شده است. برج میلاد با داشتن حدود 12.000 متر مربع زیر بنا در راس برج، بیشترین زیربنا را در بین دیگر برج های جهان دارد. مرکز همايش های بين المللی با 9 طبقه و 50،000 متر مربع زيربنا، 1500 نفر ظرفيت دارد که در کنار هتل 5 ستاره بين المللی با 80000 مترمربع زيربنا شامل 500 اتاق و 17 طبقه ( 14 طبقه عمومی و 3 طبقه اختصاصی ) قرار دارد و از طريق آسانسورهای مجزا و تونل های ارتباطی، دسترسی به اين دو مکان با امنيت کامل امکان پذير است.
مرکز تجارت بين المللی نيز با 216000 متر مربع زيربنا با هدف متمرکز کردن بسياری از دفاتر شرکت های خارجی پراکنده در سطح شهر و ايجاد شبکه های اطلاع رسانی تجاری و تجارت الکترونيکی احداث خواهد شد.

2 پاسخ
 1. admin
  admin گفته:

  نظرات و پیشنهاد خود را برای ما ارسال کنید تا هرچه بیشتر در مفید نمودن سایت استفاده کنیم. با تشکر

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...