فعالیت ۳۰۰ شرکت غیرمجاز طراحی و مونتاژ آسانسور در مازندران

سندیکای مازندران آسانسور

سندیکای مازندران آسانسور

مهدی مینافر کوشا روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: در اساسنامه صنعت آسانسور و پله برقی اعضای اصلی و اعضای وابسته تنظیم شده است که اعضای اصلی همان اعضای دارای پروانه طراحی و مونتاژ آسانسور و اعضای وابسته، فعالان بدون مجوز در این عرصه هستند.
وی ادامه داد: در این اساسنامه از اعضای وابسته خواسته شده تا در کمیته ارزشیابی و رصد قرار بگیرند، پرونده ها و فعالیت آنان مورد نظارت قرار بگیرد و وقتی قابلیت گرفتن پروانه را پیدا کردند سندیکا آن شرکت را برای گرفتن پروانه طراحی و مونتاژ آسانسور به وزارت صنعت، معدن و تجارت معرفی کند.

رئیس سندیکای آسانسور و پله برقی مازندران با غیرقانونی خواندن فعالیت شرکت های بدون پروانه، یادآور شد: اسامی شرکت های مجاز در سایت سندیکا و همچنین اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان موجود است و مجوز شرکت ها نیز ازسوی وزارت صنعت معدن وتجارت صادر می شود.

مینافر خواستار تشکیل شورای سیاستگذاری صنعت آسانسور و پله برقی در اداره کل صنعت معدن و تجارت استان شد و اظهار کرد: خواسته تخصصی تر ما به عنوان متولی آسانسور از وزارت صنعت و معدن داشتن همکاری لازم و تعامل بیشتر با بخش خصوصی است تا بتوانیم نتیجه بهتری را در این صنعت برای مصرف کننده ها داشته باشیم.

مینافر با تاکید بر ایمنی حین کار، گفت: 65 درصد حوادث نصابان آسانسور متاسفانه حین کار روی می دهد که با به کار بستن شیوه های ایمنی می توان از ورود آسیب در حین کار جلوگیری کرد.

رئیس سندیکای آسانسور و پله برقی مازندران مهم ترین برنامه های انجام شده این سندیکا را در سال گذشته، برگزاری کلاس های آموزشی، تشکیل چک لیست یافته های استاندارد ، اخذ مجوز آموزش اداره کل استاندارد ، امضای تفاهم نامه با سازمان فنی حرفه ای استان و برگزاری کلاس های دوره ای ویژه کانون مهندسان استان عنوان کرد.

به گزارش ایرنا، 180 مورد عملیات امداد برای حوادث آسانسور و به منظور نجات جان 450 نفر در سال 94 در مازندران انجام شد. یک سانحه سقوط آسانسور در بابل و یک مورد دیگر در بابلسر به علت استفاده از قطعات بی کیفیت روی داد. همچنین پارسال 2 نفر نیز در شهر سرخرود بر اثر حادثه سقوط آسانسور جان باختند و یک نفر نصاب هم در فضای بین کابین و چاهک آسانسور در مازندران جانش را از دست داد.

2 پاسخ
  1. admin
    admin گفته:

    نظرات و پیشنهاد خود را برای ما ارسال کنید تا هرچه بیشتر در مفید نمودن سایت استفاده کنیم. با تشکر

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...