تفاوت سیستم Close loop با Open loop در تابلو های 3VF

تابلو 3vf

تابلو 3vf

درایو مجهز به سیستم Open Loop را می توان در آسانسورهای با سرعت 1m/s و با موتورهای 9kw استفاده نمود. در سیستم Open Loop هیچگونه فیدبک و اطلاعاتی از سرعت موتور توسط Encoder به درایو برگردانده نمی شود و کنترل سرعت موتور توسط درایو، آنهم از طریق مشخصات جریان و ولتاژ و اختلاف فازهای بین آنها و مشخصاتی از این موارد انجام می گیرد.

اما در سیستم Close Loop از یک شفت انکودر برای ارائه اطلاعات وضعیت حرکت موتور به درایو بهره می برد. با استفاده از Encoder تعداد زیادی پالس به درایو ارسال شده که تعداد و فرکانس ارسال شده، متناسب با گردش موتور می باشد. لذا درایو با پردازش دقیق پالس ها می تواند کنترل دقیقی بر روی حرکت موتور و به طبع آن حرکت نرم کابین داشته باشد.

در سیستم های Close Loop و Open Loop آسانسورهای با سرعت 1m/s کنترل سرعت بر اساس “منحنی سرعت خزشی” (Creepy Speed) انجام می پذیرد.

در منحنی فوق سرعت بر اساس شیب تعریف شده و با حداکثر مقدار (پنجاه هرتز) می باشد و سپس با فعال شدن سنسورهای اندازه گیر دور انداز، سرعت موتور برای توقف به سرعت خزشی کاهش می یابد (حدود پنج هرتز) و در پایان به کمک سنسور توقف، فرمان توقف به مدار ارسال می گردد. ضمناً سیستم دسترسی مستقیم (Direct Approach) نیز فقط بر روی سیستم Close Loop قابل نصب است.

با نصب این سیستم:

افزایش سرعت سرویس دهی و صرفه جویی در زمان را بدست خواهیم آورد.

یکسان سازی کیفیت سرویس دهی در کلیه طبقات فراهم می شود.

پیوستگی در تغییرات سرعت و حذف تنش های متاثر از دور انداز سریع.

فراهم شدن نمایش مقدار خطای عبور از سنسور.

امکان اندازه گیری فواصل بین سنسورها.

افزایش دقت در توقف همسطح کابین در طبقات.

لذا استفاده از سیستم دسترسی مستقیم برای آسانسورهای با سرعت بیش از یک متر بر ثانیه و ساختمان های پر ترافیک یک راه حل مطمئن و مناسب می باشد.

1 پاسخ
  1. admin
    admin گفته:

    نظرات و پیشنهاد خود را برای ما ارسال کنید تا هرچه بیشتر در مفید نمودن سایت استفاده کنیم. با تشکر

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...